Tatlı Küçük Yalancılar

reklam alanı

tatli-kucuk-yalancilar
Yapımcılığını O3 Turkey Medya’nın yaptığı senaryo uyarlamasını ise Elif Usman Ergüden’in düzenlediği Cem Karcı yönetmenliğinde televizyon ekranlarına çıkan Tatlı Küçük Yalancılar isimli diziyi büyük ihtimal izlemişsinizdir. Dizide Eren karakteriyle Şükrü Özyıldız, Aslı karakteriyle Bensu Soral ve Selin karakteriyle Büşra Develi başrolleri paylaşıyorlar. Dizinin orijinali Warner Bros'a ait. Yani Tatlı Küçük Yalancılar dizisi şu andada gösterimde olan Pretty Little Liars isimli dizinin Türkçe'ye uyarlanmış hali.

Tatlı Küçük Yalancılar dizisi aynı üniversitede okuyan beş kız arkadaş çevresinde şekilleniyor. Ekranlarda sürekli onların gerek aile içinde, gerek okulda ve gerekse sözde aşk yaşantıları içinde sürekli söyledikleri yalanları izleyeceksiniz. Öyleki yalanlar size normal ve doğal bir havada sunulacak. Yalan sevimli birkaç kızın ağzından çıkınca size olması gereken budur imajı verecek.  Tamam gayet normal, ne varki bunda diyeceksiniz. Kızlar çok tatlı ve burada yalan söylemeleri gerekiyordu diye düşüneceksiniz. Dolayısı ile tatlı küçük yalancılar kavramı ile aslında hayatınıza yepyeni bir şey daha girmiş olacak.  Esasen istenende bu. Yalanı normal yalan söyleyeni ise eğer şirin ve tatlı bir kız ise önemsiz ve olması gereken normal bir davranış gibi göstermek ve size bunu normal bir hayat şekli olarak kabul ettirmek.

Biz bu hayali senaryoyu şiddetle reddediyoruz. Zira yalan hayatın en tehlikeli davranış biçimlerinden biri, yalancı ise kendisinden kesinlikle gerçek bir dost olmayacak tehlikeli bir kişiliktir. Bir yalancıya tatlıda olsa nasıl güveneceksiniz. Her an sizi kandırabilme olasılığını düşünerek nasıl dost olabileceksiniz. Oysa tatlı küçük yalancılar sizden bunu istiyor. Dahası sizinde onlarla beraber yalanı bir hayat şekli olarak ele alıp birlikte yalan söylemenizi istiyor.

Şimdi düşünün bir kızınız var ve sizden sürekli bişeyler saklıyor, her defasında sürekli yalan söylüyor. Öyleki artık kesinlikle ona güveniniz yok. Olabilecek her konuda sürekli yalan söylüyor. Kızınızın böyle olmasını istermisiniz?. Elbette hayır. O halde nasıl olurda tatlı küçük yalancılar dizisi gibi gerek senaryo açısından toplum bozucu gerekse bir film olarak tamamen amatör bir diziyi izlerken gülme krizlerine girebilirsiniz. Şaka ve mizahtan tam anlamıyla uzak böylesi amatör ötesi bir dizi sizi nasıl güldürebilir ki.
 

Dahası çocuklarınızında bu dizide sunulan hayatı örnek alması tehlikesini göz ardı ederek tepkinizi nasıl göstermezsiniz?. Kuşkusuz herkes kendi evi sınırları içinde istediği gibi yaşamakta ve istediği diziyi izlemekte serbesttir. Fakat yalanı ve toplumu olumsuz yönde etkileyecek benzeri ahlaksız düşünceleri toplumun geneline yayma düşüncesine şiddetle tepki gösteriyoruz.

 

Updated: 26 Ağustos 2017 — 02:12

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dizi Eleştiri © 2016 Frontier Theme