O Hayat Benim

reklam alanı

o hayat benim
Bu gün O Hayat Benim Dizisi Eleştirisi yapacağız. Daha doğrusu O hayat benim dizisi ile nasıl bir toplum oluşturulmaya çalışılıyor gerçeğini gözleri önüne sereceğiz. Zira her zaman özellikle vurguladığımız üzere yeniden vurgulayalım birileri bir yerlerde siz oturup keyifle çayınızı çorbanızı içip ekran başında rahatlayıp eğlenesiniz diye senaryolar üretmiyor ve dizi çekimleri yapmıyor. Amaç gerçekten sizin sandığınızdan bambaşka.

O Hayat Benim Dizisinin Künyesi:

Yapımcı Firma: Pastel Film
Yönetmen : Hamdi Alkan
Yapımcı: Yaşar İrvül
Senaryo Süpervizörü: Esin Gök
Senarist: Can Sinan- Ali Ercivan- Serdar Soydan

Bakın mesela bu günki eleştiri konumuz olan O Hayat Benim Dizisi 'ni ele alalım. Dizi Fox TV 'de izleyicilere sunuluyor. Dizinin Tanıtım Metni Şöyle;

Konu hayatın ve aşkınsa, kadere asla teslim olma…

O Hayat Benim'de küllerinden doğan aşklara ve hayata yenilmeden tutunma mücadelelerine hep birlikte tanık oluyoruz. Sırlar bir bir ortaya çıkmaya başlamıştır, artık işler kimsenin umduğu gibi gitmeyecek, herkesi şaşırtacak büyük gelişmeler yaşanacaktır.

Bahar, Ateş ve Efsun için yepyeni bir dönem başlamıştır.

O Hayat Benim'in gizemli dünyasına sizi de bekliyoruz.

Yukarıdaki tanıtım dizinin perde arkasını gözler önüne sermeye yetiyor. Başlangıçta Kader gerçeği bilinçsiz bir şekilde reddeliyor ve sanki insan kendisine Allah Tarafından takdir edilen kadere karşı koyabilir, kaderin dışına çıkabilirmiş gibi bir imaj oluşturulmaya çalışılıyor. Oysa gerçekte böyle bir durum söz konusu değil. Kader hakkında buradan detaylı bilgilere uşalabilirsiniz. Ekranda izlediğiniz sinema filminin içindeki oyuncunun film karesinin içinden çıkarak bir önceki karede yaşadığı herhangi bir şeyi değiştirmesi kesinlikle mümkün değil. Düşünün. Sizde kabul edeceksiniz.

Şöyle örnek verelim; Siz Cüneyt Arkın 'ın başrolde olduğu Malkoçoğlu filmini izlerken o sırada ekranda akıp giden görüntüler izlersiniz. Bu görüntüler film karelerinden oluşur. İzlediğiniz o filmdeki herhangi bir sahneyi izlediğiniz filmin karakterlerinden herhangi birinin film karesinin öncesine geçerek değiştirmesi mümkünmü?. Yani Malkoçoğlu birden filmden dışarı çıkıp bir kaç kare geri gidip herhangi bir olayı değiştirebilirmi?. 

Tabiki kesinlikle hayır. Elbette bu mümkün değil. İşte hayatta buna benzer. Kendi hayatınızı tıpkı izlediğiniz herhangi bir filmi izler gibi beyninizin içinden izlersiniz. Bu arada hayatınızın tek bir anına dahi hakim değilsiniz, hayatınızın tek bir anını dahi değiştirmeniz mümkün değildir. Belki ilk daha duyduğunuz bir gerçek sizi oldukça fazla şaşırtmıştır. Kader Allah'ın Elindedir. Bu gerçeği şu adresten daha detaylı olarak okuyabilirsiniz >> Tıklayın

Yukarıdaki tanıtım metnindeki diğer cümlelere baktığınız zaman hayata tutunma, amansız bir hayat mücadelesi, sırlarla dolu geçmişler, yalan, aldatma entrika, acımasızlık, duyarsız ve sevgisizliğin hakim olduğu materyalist bir dünya dahası baştan sona zihinleri kargaşa ile dolduran müthiş bir kaos var.

Hayır hayır burada oyuncuların zaman zaman aşırıya kaçan amatörlükleri, senaryonun karmaşa dolu çelişkisi gibi başarısızlıklara değinmeyeceğiz. Amacımız başarısızlıkla dolu bu senaryoda izleyiciye verilmeye çalışılan acımasız, sevgisiz, materyalist, Allah sevgisi ve korkusundan uzak kaos dolu bir dünya mesajına vurgu yapmak. Şunu bilmelisiniz ki dünya ve hayat bu ve benzeri dizilerde sunulduğu gibi değil.

Araştırın, gözlemleyin ve bu filmlerde size empoze edildiği gibi kaos ve kargaşa içinde, kin, nefret, hile ve aldatma dolu, sevgi olmayan bir hayat tarzını değil dünyada bulunuş gayenize uygun olarak yaşamanın gayretini gösterin. Bu gerek siz gerek tüm dünya açısından akıllıca ve uygun olandır. 

 

Updated: 26 Ağustos 2017 — 00:57

4 Yorum

Add a Comment
  1. Tam yerinde bir tespit olmuş. Gerçekten tebrik ediyorum. Bu dizileri RTUK incelemiyormu?. Saçma sapan karma karışık senaryolar insanlarımızın zihinlerini alt üst ediyor. Bu nasıl şey böyle. Bence bütün bunlar yayından kaldırılmalı. Bu kültürel erezyon durdurulmalı.

  2. Ahmet Dökmeci

    Arkadaş böyle filmmi olur. Ne bu kimin elin kiminde cebinde belli değil. Karaktersizlik şerefsizlik aldatma yalan dolan ne ararsan var. Hoş hepsinde var. Bunlara engel olmak gerekiyo artık. Evde çoluk çocuk robot gibi televizyonun başından ayrılmıyorlar. Sesleniyorum bişey soruyorum hipnoz olmuşlar sanki duymuyolar. Nedir bu be. Bazen diyorum yeter artık kanalı değiştirip haberleri izliycem ooo nerdeyse evde savaş çıkıcak. Hükümetin bu duruma acil olarak bir çözüm bulması lazım. Emin olun durum çok vahim. 

  3. Mevlüt Gencer

    Arkadaş hayatımda bu kadar ucuz kalitesiz sahte bi hayat üzerine kurulu mal bir dizi görmedim. Yukarıdaki arkadaşa tamamen katılmakla birlikte şunu ekliyim bunlar kesinlikle bu aşağılık derin devlet istihbarat ajanlarının bir çalışması. Böyle bir hayat yok sahte hayat. Toplumu büyülüyor. Sakıncalı.

  4. Vasfi Yıldırım

    Tamam üstadım yazı oldukça akılcı ve güzel olmuş. Bu diziler toplumsal bir sorun haline geldi artık. Bi virüs gibi yayılıyo. Evdeki bu durumdan çok şikayetçiyim. Çözüm nedir ne yapmamız gerek. Devletimiz bu konuya artık kesinlikle el atmalı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dizi Eleştiri © 2016 Frontier Theme