Kertenkele

reklam alanı

kertenkele
Kertenkele dizisini biliyorsunuz. En azından bir defa televizyon ekranlarında karşılaşmışsınızdır. Hani şu basit ve kalitesiz, güya komik filmler kategorisine girmeyi amaçlayan amatör ötesi bir senaryo ile ekranlara taşınmış dizi bozuntusundan bahsediyoruz. İddia ediyoruz bu tür bir beceriksizlik ve kalitesizlikle dolu amaçsız bir dizi daha önce izlemediniz.

Yönetmenliğini Murat Onbul'un yaptığı, yapımcılığını Yalçın Şen'in üstlendiği ve Senaryosunu Savaş Korkmaz – Hakan Kandal ikilisinin hazırladığı kalitesiz dizinin kaçıncı olduğu önemli olmayan bir bölümünde Kertenkele lakaplı dizi karakteri polisin üstelik bir başkomiserin gözü önünde adeta izleyici ile, polisle dalga geçercesine kafasına bir bere geçirip kaçabiliyor. Üstelik düşünün o anda orada başka hiç kimse yok. Başkomiser ve yanındaki ilginç yardımcısı ile kertenkele lakaplı dizi karakterinin aralarında en fazla 10 metre var. Kertenkele lakaplı şahıs kapının önünde başkomiser tarafından görülüyor üzerine tabanca doğrultuluyor fakat birkaç saniye içinde kertenkele denilen şahıs kafasına bir bere geçiriyor ve güya sesini değiştirerek "ben kertenkele değilim" diyip polisin elinden kaçıp kurtulabiliyor.

Elbette böyle birşey mümkün değil. Bu tür bir şey ancak çizgi filmlerde olur. Şimdi birde ekranlarımızı mantar gibi dolduran kertenkele gibi baştan sona amatör, kalitesiz ve zihin bulandırmak gibi amaçları olan başarısız yapımlarda olur.

Türk halkıyla daha genel olarak insanların tamamıyla ayrıca Türk polisiyle dalga geçen kertenkele gibi berbat, rezil senaryolarla ekranlara taşınan bu tür yapımları ekranlarımızda istemiyoruz. Türk halkı kendisini akılsız sanan, bu tür kalitesizliklerle bir nevi kendisiyle dalga geçen yapımlara karşı her ortamda tepkisini göstererek, gerekirse dava açarak bu ve benzeri dizilerden kurtulmalı kaliteli bir konuma gelmelidir.

Updated: 26 Ağustos 2017 — 02:15

4 Yorum

Add a Comment
  1. Tebrikler. Gerçekten nokta vuruşu yapmışsınız. Amacı belli olan ve toplumu bozmaya yönelik kirli beyinler tarafından yapılan kalitesiz çapsız dizileri istemiyoruz ekranlarda.

  2. Daha bu gün Rehber” tarzı yazılar çok iyi demişken, bir yenisini eklemen manidar hocam Eline sağlık çok güzel & bilgilendirici bir yazı olmuş. ..imedicalpress

  3. İzzet küçük

    Sizde süper tespit yapmışsınız. Bu iğrenç dizi bizim polisimizle dalga geçiyo bunu görmüyomu yetkililer. İstemiyoruz arkadaşım bu tür saçma sapan pislik dizileri. Kaldırılsın aileler robot gibi televizyonun karşısına kilitleniyo seslensen duymuyolar hipnoz oluyolar adeta. yeter artık.

  4. Melehat Akın Kesici

    Tek kelimeyle iğrenç dizi. Ne bu bizi aptalmı sanıyolar. Esprileri akılcı değil senaryo desen tamamen skandal kabul etmiyorum biz bunları izlemek zorunda değiliz. Benim ülkemde bu tür dizilerin yayınlanıyor olmasını kabul etmiyorum. Bence buna toplum olarak daha etkili bişiyler yapmamız gerekiyo.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dizi Eleştiri © 2016 Frontier Theme