Kalp Atışı Dizisi

reklam alanı

kalp-atisi-dizisi
Bu günkü konumuz Show TV ekranlarında izleyicinin karşısına çıkan berbat, aşağılık ve vatan haini senaryosu ile dikkat çeken Kalp Atışı Dizisi. Kalp Atışı Dizisi ekranları adeta işgal eden diğer dizilerle ortak noktaları barındırdığı gibi açık ve net olarak Milli Değerlerimizi küçük düşüren sahneleriyle perde arkasında kimlerin olduğunuda gösteriyor. Bu dizinin senaryosu hakkında neden bu ifadeleri kullandık açıklayacağız. Fakat önce dizinin künyesini açıklayalım.

Kalp Atışı Dizisi Künyesi

Yapım         : MF Yapım

Yönetmen  : Aytaç Çiçek

Senaryo     : Makbule Kosif, Eda Tezcan, Melis Veziroğlu Yılmaz

Oyuncular : Gökhan Alkan, Öykü Karayel, Ali Burak Ceylan, Hakan Gerçek, Fatih Dönmez

Kalp Atışı Dizisi aslında bir kopya. Korede yayınlanan "Doctors" dizisinin Türkiye 'ye uyarlanması ile ortaya çıktı. Fakat tabi içine toplum yapısını bozucu, milli değerleri aşağılayıcı bazı unsurlar enjekte edilerek izleyici karşısına çıkarıldı. Konusunu burada detaylı olarak yazmayacağız. Genel konusu diğer dizilerle birebir aynı. Yalan, aldatma, sahtekârlık, sahte sevgi ve tutku, ve bildiğiniz aşina olduğunuz tüm kaotik öğeler var dizide. Asıl dikkat çekmek istediğimiz noktalardan biri Kalp Atışı Dizisi 'nin Milli Değerlerimize adeta hakaret eden ve küçük düşürmeye çalışan tavırları.

Zira son bölümündeki aşağılık sahnesi adeta toplumda infiale sebep oldu. Birçok yerden tepkiler yağdı. Fakat bizce bu tepkiler yetersiz. Gösterilmesi gereken en net ve etkili tepki dizinin ekrana çıkmasına vesile olan herkese sarsıcı cezalar verilerek dizinin yayından kaldırılması olacaktır. Yetmez. Dahasıda olmalı. Ki birdaha kimse bizim milli değerlerimize böyle hakaret edemesin. Düşünebiliyormusunuz senaryo gereği sözde bir hastanede sözde bir doktor bozuntusu gelip özel harekat amirine yumruk atıyor. Bu olaya karşı öyle bir ceza verilmeliki dünya çapında ses getirmeli. 

Neden mi?. Hemen açıklayalım. Önce size en son bölümü izlediniz mi? diye soralım. Dizide Özel Harekât Polisleri sözde hastanede Özel Harekat polis amiri hastanede bir görevliyle konuşma esnasındayken bu hastanede görevli bir doktor bozuntusu koşarak gelip özel harekat amirine yumruk atıyor. Siz gerçek hayatın içinde böyle bir olaya şahit oldunuz mu?. Olamazsınız. Gerçek hayatta böyle bir doktor bozuntusu özel harekata yumruk atmak şöyle dursun karşısında konuşurken bile kekeler. Dizleri titrer. Oysa bu dizinin aşağılık senaristi diziye amaçlı olarak böyle bir şey eklemiş. Kuşkusuz bu durum sözde senaristin  Türk Milletine karşı duyduğu gizli kininin dışa yansımasıdır. Senaryo yazarlarına baktığımız zaman kim oldukları nerden geldikleri belli olmayan Türk Düşmanı kişileri görüyoruz. Türk Düşmanı tanımlaması bazılarına sert gelebilir. Bizce hafif bile kaçıyor zira siz Amerikada yada İngilterede yapılmış bir dizide söz konusu ülkelerin değerlerine hakaret içeren böyle aptalca senaryolar göremezsiniz. Oysa Türkiye 'de çok fazla vatan haini var. Fakat kendilerinden önceki hainler gibi yenilgi ve hüsranın zirvesini yaşayacaklar.
 

Kalp Atışı dizisinin tüm ekibiyle birlikte yaptıkları bu aşağılık hareketten dolayı Türk Milletinden özür dilemeli ve bir an önce bu sözde diziye son vermelidir. Bu konunun sonuna kadar takipçisi olacağımızı kamuoyuna saygıyla duyurururuz. 
 

 

Updated: 14 Eylül 2017 — 11:36

1 Yorum

Add a Comment
  1. Sayın yetkililer aslında geniş katılımlı bir kampanya başlatmalıyız. Tamam güzel sizler buradan yazmış eleştirmişsiniz ama bence yetersiz. Daha etkili şeyler yapmalıyız. Ne demek özel harekat polisimize yumruk atmak. Bu kabul edilemez. Kesinlikle. Çok sert bi şekilde kınıyorum. Yapalım etkili şeyler arkadaşlar. turgaydelikan@gmail.com mail adresim bu şekilde kalmamalı olay. Bakın hala dizi yayında. Hİç bişey olmamış gibi. Çok sinir oluyom. Olamaz böyle bişey.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dizi Eleştiri © 2016 Frontier Theme