Kaderimin Yazıldığı Gün

reklam alanı

kaderimin-yazıldığı-gün
Senaryosunu Banu Tekcan ve Devrim Yıldız Özdemir'in yazdığı, Kaderimin Yazıldığı Gün Adı ile yayına giren Türk Dizisinin yapımcısı O3 Turkey Medya şirketi.  Star TV kanalında yayınlanan, Başrollerinde Özcan Deniz, Hatice Şendil, Gürbey İleri, Begüm Kütük Yaşaroğlu gibi oyuncuların rol aldığı Dizi benzeri diziler gibi tamamen kargaşa üzerine kurulmuş gibi görünüyor. Aradığımız kaliteyi kesinlikle bulamıyoruz.

Kaderimin Yazıldığı Gün isimli diziye baktığımız zaman ana temanın yalan ve aldatma üzerine kurulu olduğunu görüyoruz. İzlemeye başlıyorsunuz izledikçe yalanların içinden başka başka yalanlar çıkıyor.  Zaman zaman karşılıklı konuşmalar o kadar amatör oluyor ki sanki amatör oyuncular oynuyormuş izlenimi veriyor.

Hadi bırakın tüm amatörlükleri, dizideki enterasan profesyonellikten uzak havayı. O nasıl bir konu arkadaş?. Bu nasıl bir ruh hali?. Dizi içindeki hayali hayatın kahramanları tüm hayatlarını bir yalan üzerine kurmuşlar ve gayet rahatlar. Birbirlerinin gözleri içine baka baka yalan söylüyor, rahatça bunu devam ettiriyor ve mutlu olabiliyorlar. Böylesine bir kurgu ile yalanın insan hayatına mutluluk getireceği, yalanlar, aldatmalar, sevgisizlikler üzerine kurulu bir düzende mutlu olunabileceği sanki izleyicilerin zihinlerine nakış nakış kazınıyor.

Sayın yapımcı, yönetmen, senaryo yazarı arkadaşlar sizler soruyoruz bu diziyi hangi aile ve toplum yapısını yada insan karakterini örnek alarak yaptınız söylermisiniz?. Nasıl bir ruh hali ile böyle bir senaryo hazırladınız?. Zira dizide herkes birbirini bir şekilde aldatmak, bir şekilde kandırmak ve başkalarının huzursuzluğu üzerinden mutlu olmak gayesinde.

Bu kadar amatörlüğü bir araya nasıl getirdiniz?. Dizide mutlu bir çift var. Tamam. Onların bir çocukları yok. Olabilir. Çocuk edinmek istiyorlar, Anneleri bir taşıyıcı anne arayışına giriyor, evdeki temizlikçide karar kılıyorlar. Ardından anlaşmalar yapılıyor. Ve hayat böyle devam ediyor. Aha bir bakıyorsunuz, karakterlerden birinin babası yıllar sonra çıkageliyor. Taşıyıcı anne ile anne olmak isteyen kadın birbirlerinden rahatsız olmaya başlıyorlar. Bla bla bla. Bu nasıl bir hayat şekli?.

Öyle görülüyor ki bu dizininde senaryosu karanlık eller tarafından Türkiye 'deki toplumsal hayat ve aile yapısının kaosa sürüklenmesi, manevi yönden çok zayıf materyalist felsefeyi benimsemiş sevgisiz, hile ve aldatma üzerine bir yaşamı amaç edinmiş insanlar oluşturmak amacıyla hazırlanmıştır. Elbette onlar başarıya ulaşamayacak müthiş bir yenilgi yaşayacaklardır.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dizi Eleştiri © 2016 Frontier Theme