Gecenin Kraliçesi

reklam alanı

Gecenin Kraliçesi

Bu gün ki eleştiri konumuz yeni dizilerden Gecenin Kraliçesi Dizisi. Diğerleriyle aynı ortak özelliklerdeki dizinin tüm perde arkasını gözler önüne sermeyi amaçlıyoruz.  Her zaman belirttiğimiz gibi yine tekrar ediyoruz diziler sizin eğlenmeniz, hoş vakit geçirmeniz için değil zihninizin değiştirilip farklı bir yaşam tarzını benimsemeniz için oluşturulan hayali kurgulardır.

Öncelikle dizinin yapımcı, yönetmen ve oyunculardan oluşan genel künyesine göz atalım;

Gecenin Kraliçesi Dizisi Genel Künyesi

Gecenin Kraliçesi Dizi Yapımcısı: O3 Medya

Dizi Yönetmenleri: Yağmur Taylan ve Durul Taylan

Gecenin Kraliçesi Dizi Oyuncuları: 

Meryem Uzerli (Selin)

Murat Yıldırım (Kartal)

Uğur Polat (Aziz)

Funda Eryiğit (Esra)

Seda Akman (Hüma)

Selim Bayraktar (Hakan)

Burak Deniz (Mert)

Deniz Celiloğlu (Emre)

Ardından Dizinin Genel Hikayesini İnceleyelim;

Gecenin Kraliçesi Dizisinin Genel Konusu

Dizinin zengin karakterlerinden Karadeniz kökenli Aziz Çelebi (Uğur Polat) ailesi ile birlikte İstanbul 'da bir köşkte yaşayan, 55 yaşlarında ve Türkiye’nin sayılı zengin iş adamlarından biridir. İlaç sektöründe ünlü bir ilaç firmasının sahibidir. Ünlü işadamı Aziz Çelebi kızına çok düşkündür. Bu yüzden annesinin ölümü sonrası hayatını kızına adamış ve sağ kolum dediği ve 3 yaşında babasız kalınca yanına alıp büyüttüğü Kartal isimli dizi karakteriyle evlendirmiştir. Zira Aziz bey Kartal 'a sonsuz derecede güvenmektedir.

Fakat elbette çekememezlik ve kıskançlıklar burada hemen devreye girmektedir. Aziz Çelebi 'nin oğlu Mert, babasının sağ kolu Kartal ’ı çok yüksek derecede kıskanmakta dahası ondan nefret etmektedir. Zira babasının sağ kolu olmaya kendisinin daha fazla layık olduğunu düşünmektedir.

Fakat burada farklı bir ayrıntı daha vardır. Aziz Çelebi oğlu Mert 'i eşinin ölümünden sorumlu tuttuğu için ona karşı uzak ve soğuktur. Dahası güveni yoktur.  Dizinin ilginç yönü ve esas kopma noktası yani at izinin it izine karıştığı bölümse Günlerden bir gün Kartal Fransa ’nın küçük bir kasabasındaki  parfüm üretimci Selin ’le karşılaşmasıdır. Bu karşılaşma yoğun heyecan ve sözde aşk yüklüdür.  Fakat Kartal bu duruma devam edemez ülkeye geri dönmek zorunda kalır. Tabi aradan yıllar geçer. Yaşamları devam ederken bu defa Aziz Çelebi Selin ’le karşılaşır ve aşık olur.

Bundan sonrası izlediğiniz diğer dizilerle tamamen aynıdır. Aldatma, yalan, sahtekârlık ve bilinen tüm negatif tavırlar dizide adeta tavan yapar. Diğer tüm dizilerde olduğu gibi bu dizidede insanlarda Allah inancı, fedakârlık, gerçek sevgi, dostluk gibi olumlu şeyler göremezsiniz. Materyalist bir felsefe üzerine oturtulmuş, sosyal darwinizmin hakim olduğu, yalan ve aldatmanın adeta bir hünermiş gösterildiği, üçkağıtçılık ve sahtekârlıkla para kazanmanın zengin olmanın akılcılık olarak sunulduğu, her türlü ahlâksızlığın normalmiş algısıyla sunulduğu bir hayat ve bu sözde hayatı izleyiciye doğruymuş gibi gösterme politikası hakimdir dizide. 

Updated: 26 Ağustos 2017 — 00:51

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dizi Eleştiri © 2016 Frontier Theme