Deniz Yıldızı

reklam alanı

deniz-yildizi
Deniz Yıldızı dizisinin yapımcısı Focus Film. Daha önceleri FOX Tv'de hafta içi her gün yayınlanan dizi 1 Eylül 2014 tarihinde Star TV de gösterilmeye başlandı. 2009 yılında yayına başlayan dizi 6. sezonu ile hala yayındadır. Dahası tüm sahneleri, karakterler arası konuşmaları ve çizgi filmi andırır, profesyonellikten uzak amatör görüntüsüne rağmen hala yayında.

Dizinin Konusuna gelince Dizinin başrol karakteri Banu gecekondu'da yaşayan güzel, zeki fakat davranışlarından akıllı olmadığı anlaşılan, zihni tamanen kurnazlıklarla dolu bir genç kız, Melih ise yakışıklı zengin, çapkın, zeki fakat akıllı olmayan bir delikanlı. Bu iki karakterin sözde aşkı ortak arkadaşları olan Ozan'ın evinde ilk öpüşmeyle başlar ve yalan, aldatma üzerine kurulu kurgu hayat başlar.

Deniz Yıldızı Dizisinin 1225. Bölümü için startv.com.tr  web sayfasındaki Deniz Yıldızı bölümünde yapılan tanıtım şöyle;

Banu Zeynep’le savaşmaya hazır! Zeynep, Banu’ya suç atmak için bir plan yapmıştır. Annesi Neriman’la bilerek şiddetli bir kavga eder, böylece teyzesi Sabiha’ya sığınacaktır. Zeynep, Banu’ya hayatı zehir etmeye kararlıdır ancak Banu da, Zeynep’le savaşmaya hazırdır.

Ayşe ve Pelin alışverişe gider. Cenk ise aşık olduğu Ayşe’den ve duygularından kaçmaya çalışmaktadır ancak üçlü alışveriş merkezinde karşılaşacaktır.

Neriman, kızı Zeynep evi terk ettiği ve ablası Sabiha’ya sığındığı için çok öfkelidir. Bu yüzden Türkoğlu Ailesi’ni çok güç bir durumda bırakacaktır. Bu sırada Suna, Banu’yu sakinleşmesi için, Melih’in yanına götürür. Banu ise ailesinden, eve döndüğünde Zeynep’in geri gönderilmiş olmasını ister.

Olaya bakarmısınız?. Zeynep isimli karakter diğer karakter olan Banu'ya suç atmak, böylece onun üzüntüsünden zevk almak vs gibi duygularla bir plan yapıyor, bu plan doğrultusunda annesi ile ciddi anlamda canhıraş bir kavgaya tutuşuyor. Öyle bir kavgaki bu sonrasında annesinin yanında kalamayacak ve Teyzesi Sabiha karakterine sığınınabilecektir. Plan çoktan hazır. Amacı Banu karakterine hayatı zehir etmek. Ama durun bir dakika Banu'da onunla sonuna kadar savaşmaya hazırmış. Bu arada Ayşe ile Pelin alışverişey gidiyor, sözde aşık olan Ayşe duygularından kaçıyor (enterasan bir durum) bir bakıyorsunuz bunlar alışveriş merkezinde karşılaşıyorlar. Devamındaki aksiyona dikkat ediyormusunuz?

Güya aşk varmış dizide. Birbirlerine hayatı zehir etmek üzerine kurulu bir kurgu. Karakterlerin tamamının zihninde bir başkası için sürekli bir hayatı zehir etme senaryosu var. Esasen kesinlikle sevgi yok. Aşk yok. Zira bu duygular basit değil. Dizide var olansa, tamamen aldatma, yalan, kavga, tartışma, sevgisizlik, materyalist bir zihniyet ve birbirini ezme politikası.

Dahası karakterlerin karşılıklı konuşmaları, birbirlerine bakışları, yürümeleri vs vs tamamen amatör. Bir dizi filme gerçeklik vermek bu kadarmı zor?. Yabancı filmlerdeki gerçekçilik hissini izleyin biraz.

Şimdi böyle sürekli aksiyon halindeki, sürekli birbirinden intikam alma, sevgisiz ortam, çatık kaşlar, zihinlerde dolaşan sinsi planlarla dolu bir diziyi izleyen yurdum insanının zihin yapısını düşünün.

Oyundaki baştan sona  berbat tiyatro vari amatör sahneler hariç konu olarak bütünlüğü olmayan bu diziyi izleyipte zevk alanlar sanıyoruz kendi hayatlarında da birilerine sürekli sinsi planlar hazırlayan, onu kaldıran, bunu aldatan, annesiyle kavgalı, somurtkan vs vs tipler. Yada amaç tamamen bu tür bireylerden oluşan bir toplum oluşturmak. Takdiri siz değerli okurlarımıza bırakıyoruz.

Updated: 26 Ağustos 2017 — 02:16

4 Yorum

Add a Comment
  1. Sitenizi beğeniyle takip ediyoruz. Eleştirisel yaklaşımlarınız çok akıllıca ve tabiri caizse tam onikiden vuruyorsunuz. Maalesef saçma sapan, kalitesiz, toplum yapımızla hiç bir şekilde uyuşmayan film ve dizilerle ekranlarımız doluverdi. Üstelik hayret birşey mantar gibi bitiyolar. Bu dizileri yada filmleri çekmek için benim bildiğim bi dolu masraf var bu kadar parayı bunlar nasıl buluyorlar. Ayrıca böyle kalitesiz filmleri nasıl yapabiliyorlar anlamadım gitti arkadaş.

  2. Bu nasıl bi dizi anlamadım. Kavga çatışma birbirini aldatma yalan dolan nedir bu kardeşim?. Nasıl filmler yapıyor bunlar böyle. Milletin kafasını karıştırmaktan başka bişeye yaramayan saçma sapan ahlaksız dizileri izlemekten çoluk çocuğun izlemesinden bıktık be. Rtük görmüyormu bunları? Neymiş efendim deniz yıldızı dizi. Ne alaka adına bak filmin konusuna bak be.

  3. Galiba rtük artık dikkat etmiyor. Bakarmısınız bu dizi tam bir aile düşmanı. Çoluk cocuk otur izle Deniz Yıldızı Dizisi‘ni öğreneceğiniz tek şey var organize yalancılık. Yahu arkadaşım artık net bir tavır koymalı şu beceriksiz kalitesiz dizileri evlerden uzaklaştırmalıyız.

  4. Neslihan Tekay Demirci

    Ya şu Banuya deli gibi gıcık oluyom artık. Bu nedir sürekli bi plan sürekli şeytanlık düşüncesi. Hoş hepsi aynı.Kafam allak bullak oldu. Gerçek hayatta böyle bir hayat varsa bu nasıl iş?. Herkes birbirini bi şekilde yok etme peşinde. Bunlar nasıl insan. Yada bu diziyi yapanların nasıl bi zihip yapısı var. Ne içiyonuz sayın deniz yıldızı dizisinin yapımcıları

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dizi Eleştiri © 2016 Frontier Theme